top of page

השכרת רכב ברומניה

השכרת רכב לנסיעות מחוץ לבוקרשט

התניידות עם רכב בבוקרשט אינה אידיאלית, אך יכולה להתאים במקרים מסוימים, למשל בחופשה עם ילדים הזקוקים לכסאות בטיחות וכו'. במידה ואין כוונה לצאת מחוץ לעיר, וכן, אין צורך מיוחד ברכב, נמליץ שלא לשכור רכב, אלא להתנייד באמצעות תחבורה ציבורית הכוללת מטרו, אובר, מוניות וכו'. ניתן למצוא כאן את כל המידע על התניידות בתוך בוקרשט.

השכרת רכב לנסיעות בתוך בוקרשט

במידה ויוצאים מחוץ לעיר, בהחלט מומלץ לשכור רכב, או לחלופין, למי שאינו מעוניין לנהוג, לצאת לטיול יומי מחוץ לבוקרשט עם מדריך.

השכרת רכב ברומניה - המלצות

קיימים אין ספור דיונים, המלצות ודיס המלצות על חברות השכרה כאלו ואחרות ברומניה. השמות המוכרים ביותר הם Sixt ו-Klass Wagen, על חברות אלו נפרט בהמשך.
 

רישיון נהיגה ברומניה

לרוב, חברות ההשכרה ידרשו לראות את רישיון הנהיגה הישראלי שלכם ולא את הרישיון הבין לאומי. למרות זאת, חובה על נהג הרכב להיות מצויד ברישיון נהיגה בין לאומי, בנוסף לרישיון הנהיגה הישראלי, וזאת למקרה בו גורם רשמי (שוטר לדוגמא) יבקש לראותו.
 

רישיון בין לאומי

ניתן להנפיק בעלות של כ-16 ₪, את רשימת החנויות בהם ניתן להנפיק רישיון זה, ניתן למצוא בקישור הזה.
 

ביטוח

הנושא הרחב ביותר – עומדות לרשותכם האופציות הבאות:
 

ביטוח מקיף עם השתתפות עצמית

במקרה של תאונה או פגיעה ברכב (שריטה או חבלה שלא נגרמה באשמתכם ואתם לא יודעים מי הפוגע – תחויבו בסכום התואם את רמת הפגיעה). זוהי אופציה לא מומלצת.
 

ביטוח מקיף ללא השתתפות עצמית

בביטוח זה, גם במקרה של תאונה (בין אם באשמתכם או שלא), לא תחוייבו בכל סכום נוסף, וזאל למעט פגיעה בחלקים מסויימים, כמו: מרכב תחתון, שמשות וכדומה, רצוי לבדוק זאת אל מול חברת ההשכרה.
עלות ביטוח אי השתתפות עצמית עלול להיות יקר דרך חברת ההשכרה – החל מ-20 יורו ליום.

 

ביטוח מקיף עם החזר השתתפות עצמית

ניתן לרכוש את ביטוח ביטול ההשתתפות העצמית (נקרא גם C.D.W) דרך חברת ביטוח נסיעות לחו"ל, ובמידה ותחויבו על ידי חברת ההשכרה בגין תאונה / פגיעה ברכב, תוכלו לדרוש מחברת הביטוח את כספכם בחזרה, עלות ביטוח זה מסתכמת בכ-7 יורו ליום.
 

אז מה מומלץ יותר?

ברוב המקרים בהם בחרתם שלא לעשות את ביטוח ביטול ההשתתפות העצמית דרך חברת ההשכרה, עובדי החברה יחפשו שריטות ומכות (בין אם באשמתכם ובין אם לא) בעת החזרת הרכב ויחייבו אתכם בהתאם לגובה הנזק. לכן, חשוב להבין כי בחירה באופציה הראשונה, לרוב לא משתלמת. במידה ובחרתם באופציה השנייה, תשלמו מעט יותר, אך לא תדרשו לשלם סכום נוסף (למעט מקרים חריגים שצוינו קודם) וסביר להניח שחברת ההשכרה אפילו לא תבדוק את הרכב כשתחזירו אותו. בחירה באופציה השלישית, היא המשתלמת ביותר, אך החיסכון לא תמיד שווה את העצבים ועוגמת הנפש, הנגרמים כאשר חברת ההשכרה מחפשת שריטות ומכות כדי לחייב אתכם (או יותר נכון את חברת הביטוח שלכם) ולאחר מכן כמובן תאלצו לתבוע את חברת הביטוח בכדי שכספכם יוחזר לכם.
 

השכרת רכב בבוקרשט

בשדה התעופה של בוקרשט תוכלו למצוא מספר חברות המציאות השכרת רכב. בין החברות הבינלאומיות, תוכלו למצוא את חברת סיקסט המומלצת ביותר בעיקר בשל תודעת השירות הגבוהה וכן משום שמנהל הסניף ישראלי.

כמו כן, קיימות מספר חברות מקומיות, ביניהן קלאס וואגן היא המפורסמת ביותר.

נרחיב כעת אודות שתי חברות אלו:

השכרת רכב ברומניה Sixt

סיקסט הינה חברת השכרת רכב בינלאומית, ומהגדולות ביותר בגזרה זו. בסיקסט תוכלו למצוא מגוון רחב של רכבים להשכרה לתקופות ארוכות או קצרות וכן בגדלים שונים, החל מרכב פרטי סטנדרטי, דרך רכבי יוקרה ועד וואנים של 9 מקמות ישיבה.

סיקסט רומניה הינה בבעלות ישראלית, דבר שהופך את החוויה לנעימה יותר, ובנוסף, תוכלו לדעת שיש על מי לסמוך במקרה הצורך.

קלאס וואגן רומניה

קלאס וואגן הינה חברת השכרת רכב מקומית הפועלת במדינות נוספות במזרח אירופה. בחברה זו תוכלו למצוא מחירים זולים יותר מאשר בחברות הבינלאומיות, אך במידה ובחרתם בחברה זו, ובכדי להימנע מעוגמת נפש, נמליץ בחום על שני דברים:

1. עשו את הביטוח המלא דרך החברה (דבר שיעלה את מחיר ההשכרה).

2. צלמו את הרכב מכל זווית אפשרית במועד קבלת המפתחות.

3. דווחו לפקיד על כל פגם או שריטה שתראו.

כמו כן, מומלץ לקרוא תגובות בגוגל אודות החברה.

לסיכום

במידה ובחרתם בסיקסט, המחיר כולל בתוכו את הביטוח המלא ולא תצטרכו דבר מעבר לכך. בכל חברה אחרת, מומלץ לוודא שיש ביטוח מלא דרך החברה ו/או לעשות ביטוח ביטול השתתפות עצמית דרך חברה חיצונית. הסתכלו על המלצות / דיס המלצות בגוגל, ובהתאם, החליטו באיזו חברת השכרה ובאיזה מסלול ביטוחי לבחור.

והכי חשוב, סעו בזהירות.


*אין לראות במאמר זה כהמלצה או כייעוץ בתחום השכרת הרכב ו/או הביטוח.

 

מעוניינים בהצעה מסיקסט רומניה?
השאירו פרטים ותקבלו הצעה משתלמת

שעת איסוף
שעת החזרה

הפרטים נשלחו בהצלחה

כתבות שיוכלו לעניין אותך

bottom of page